Aké zloženie detskej kozmetiky prospeje vášmu bábätku? | Dixi

Aké zloženie detskej kozmetiky prospeje vášmu bábätku?

23. 01. 2023, Dixi

Naše odborníčky v laboratóriách veľmi dbajú na vhodné zloženie detskej kozmetiky.

DiXi baby je jemná a ošetrujúca kozmetika, produkty obsahujú 95-99% látok prírodného zloženia a sú veľmi šetrné k detskej pokožke. Prinášame vám prehľad účinných látok, ktoré naša ZOO DiXi Baby obsahuje.

Alantoin

Je rozšírený v prírode, ale taktiež je prirodzenou zložkou ľudského organizmu. Podporuje regeneráciu a revitalizáciu kožných buniek poškodených slnkom, vetrom, mrazom, aby bola pokožka hladká a pružná. Alantoín je vhodný na senzitívnu pokožku, zmierňuje iritáciu kože.

D-panthenol

Má silný revitalizačný a kondicionačný efekt. Stimuluje/urýchľuje regeneráciu poškodenej pokožky/kožného tkaniva, zvlhčuje, pôsobí protizápalovo a antiiritačne. Udržuje pokožku hydratovanú a pružnú. Uplatňuje sa v kozmetike aj v ochranných a regeneračných prípravkoch na odreniny, popáleniny a zapareniny.

Bisabolol

Spolu s azulénom je hlavnou súčasťou silice z rumančeka a rebríčka. V kozmetike sa používa vo forme alfa-bisabolol. Má upokojujúce účinky na podráždenú pokožku. Využíva sa v detských prípravkoch a kozmetike na citlivú pleť. Pôsobí protizápalovo a mierne dezinfekčne.

Vitamín E

Pôsobí ako veľmi účinný antioxidant. Posilňuje kožnú bariéru, minimalizuje podráždenie a upokojuje pleť, zvláčňuje pokožku, pôsobí v prevencii predčasného starnutia pleti.

Nechtíkový extrakt a olej

Vo farmácii a kozmetike sa používajú výhradne nechtíkové kvety, obsahujúce predovšetkým mastné a éterické oleje, karotenoidy, flavonoidy, saponíny a polysacharidy. Všetky obsahové látky preukazujú účinok dôležitý pri hojení rán. Nechtík je vhodný pri kožných zápaloch, plesniach a ekzémoch. Vďaka svojim protizápalovým a granuláciu podporujúcim vlastnostiam urýchľuje hojenie rán. Upokojuje a zvláčňuje citlivú a popraskanú pokožku. Má antibaktérialny, protizápalový a antioxidačný účinok.

Olivový olej

Základom olivového oleja je kyselina olejová (omega-9 MK) a malé množstvo vzácnej kyseliny palmitolejovej (2%). Uplatňuje sa v kozmetike pre všetky vekové kategórie- od detských olejov, teenagerskú kozmetiku až kozmetiku určenú na zrelú a atrofickú pokožku. Vo výrobkoch určených na iritovanú pokožku po opaľovaní, či pri výrobe kvalitných mydiel.

Beta glucan

Významne posilňuje odolnosť a celkovú imunitu organizmu, vrátane kože. Je silný antioxidant, má ochranný účinok pred ionizujúcim žiarením.

ZOO DiXi Baby má ešte jemnejší konzervačný systém a viac aktívnych látok ako doteraz. Vysoko kvalitné zloženie detskej kozmetiky je pre DiXi prioritou.

Blog