Ako sa správne starať o detskú pokožku | Dixi

Ako sa správne starať o detskú pokožku

23. 01. 2023, Dixi

Zrazu  je všetko iné, malý človiečik si vyžaduje pozornosť a jeho krehké telo špeciálnu starostlivosť.

Milé mamičky, milí oteckovia, zhrnuli sme pre vás základné tipy pre správnu starostlivosť o detskú pokožku. Naša kozmetika DiXi Baby, ktorú sme v našich laboratóriách s láskou vyvinuli, vám v tom pomôže. Naše odborníčky sú tiež matky a aj preto vedia, že deti potrebujú to najlepšie.

Detská pokožka je tenšia a jemnejšia ako pokožka dospelého. Citlivejšie reaguje na vonkajšie vplyvy, je náchylnejšia na dehydratáciu, môže trpieť plienkovou alebo periorálnou dermatitídou. Pokožka dieťaťa týmto kožným ochorením výrazne trpí a trpí aj dieťatko. Vaša ratolesť potrebuje aj vyššiu UV ochranu. Preto si jeho pokožka žiada primeranú a zvláštnu starostlivosť.

Kúpanie 

Deťom by sa mali vyberať šetrné umývacie prípravky, ktoré nevysušujú a nepripravujú pokožku o lipidovú vrstvu. Doba kúpania by mala byť čo najkratšia a voda teplá, nie horúca. Na kúpanie odporúčame DiXi Baby Penu do kúpeľa s hrošíkom, na Umývanie umývaciu penu s kačičkou. Pokožku by sme mali premastiť prípravkami vhodnými na citlivú pokožku a s preukázateľnou kožnou znášanlivosťou. DiXi Baby Krém na telo a tvár s krokodílom tieto atribúty spĺňa.

Slnko

Nezabudnite, že dojčatá by nemali byť vystavované slnku, pretože ich koža ešte nemá vyvinuté prirodzené ochranné mechanizmy. Deti by sme mali vyvarovať slnku od desiatej do šestnástej hodiny, kedy sú slnečné lúče najintenzívnejšie. V prípade, že je detská pokožka slnku vystavená, odporúčame používať v tenkej vrstve šetrnú opaľovaciu kozmetiku Nubian Kids.

Vlásky

Detská kozmetika by mala byť veľmi jemná, nemala by obsahovať dráždivé alebo alergénne látky, prípravky by mali byť dermatologicky testované a všeobecne by mala platiť zásada menej je viac. Jemný šampónik a/alebo prípravok na umývanie dieťatka s panthenolom a keratínom by mali byť vo vašej kúpeľni samozrejmosťou.

Doprajte bábätku masáž

K základnej výbave novorodenca určite patrí aj telové mlieko a detský olej s obsahom bisabololu, vitamínu E a nechtíkového extraktu, ktorý pokožku zvláčni, vyživí a ochráni a zároveň môže slúžiť k jemnej detskej masáži. Vyskúšajte DiXi Baby Telové mlieko s mačičkou. Masáž je krásnym nástrojom nielen na vyživenie pokožky, ale aj na vytváranie väzby medzi rodičom a dieťaťom. Prináša upokojenie pre oboch.

Zapareniny

Častým problémom u plienkovaných detí sú zapareniny, ktorým môžeme predchádzať a ošetrovať ich krémom proti zapareninám s obsahom olivového oleja, nechtíkového extraktu a alantoínu. DiXi Baby Krém proti zapareninám s opičkou pokožku šetrne ošetrí. Dôležité je pokožku udržiavať suchú aj vrámci prevencie aj vrámci liečby. Pravidelné prebaľovanie a vetranie zadočku dieťatka je neyhnutnosť.

Prajeme vám aj vašim bábätkám mnoho šťastných a pokojných chvíľ pri spoločnej zábave ale aj pri starostlivosti o ich jemné telíčka.  

Blog