Ako sa starať o pokožku v lete

17. 07. 2020, Dixi

V letných mesiacoch je pleť vystavovaná nadmernej záťaži, preto je dobré jej počas tohto obdobia zabezpečiť dôslednejšiu starostlivosť. Zvýšená teplota vonku, klimatizované priestory, zvýšená prašnosť v uliciach, chlór v bazénoch, tieto všetky faktory spôsobujú, že pokožka je v lete dehydrovaná omnoho viac ako po iné mesiace. Preto sme pre vás pripravili pár rád, ako sa starať o pokožku v lete.

Čistenie pleti v lete 

Čistenie pleti micelárnymi alebo pleťovými vodami, ráno aj večer, sa považuje za základnú starostlivosť. Pýtate sa prečo? Pretože iba dokonale čistá pleť je schopná prijať všetky účinné látky a odolávať prudkým zmenám klímy.

Horúce a vlhké počasie zapríčiňuje zvýšené potenie, upchávanie pórov a vznik vyrážok, preto dôkladné čistenie je v týchto mesiacoch veľmi dôležité.

ako sa starať o pleť v lete

V prípade, že máte mastnú alebo zmiešanú pleť, doprajte si peeling minimálne dvakrát do týždňa. Suchej a citlivej pleti postačí aplikácia dvakrát za mesiac.

 

Okrem pravidelného používania peelingu na tvár, nezabúdajte ani na peelingovú očistu tela. Drobné čiastočky obsiahnuté v sprchových peelingoch  jemne čistia, prekrvujú pokožku a urýchľujú proces regenerácie. Navyše, ak chcete, aby vaše letné opálenie vydržalo dlhšie, urobte si pred opaľovaním kvalitný peeling. Hneď zbadáte ten rozdiel.

Hydratujte už v sprche

V letnej starostlivosti o telo okrem peelingov používajte sprchové krémy so zvláčňujúcimi a hydratačnými zložkami (ako glycerín, mliečne proteíny), alebo sprchové gély so vzácnymi olejmi a extraktami  (olej z ruže šípovej, brusnicový extrakt, olej z hroznových jadier, extrakt z viniča hroznorodého, mandľový olej, extrakt z granátového jablka). Práve tieto zložky vyživia a dodajú pokožke hydratáciu, ktorú v lete nevyhnutne potrebuje.

Ak po náročnej cyklistike, alebo po vysokohorskom výstupe, či po práci v záhradke potrebujete zregenerovať a povzbudiť skúste si dopriať kúpeľ. Ale nie obyčajný. Doprajte si poriadnu dávku peny do kúpeľa. Vyberte si takú, ktorá okrem toho, že bude rozmaznávať vaše zmysly, postará sa o pokožku hydratačnými účinkami.

Dôležité je dodať pokožke hydratáciu už počas sprchovania

Pokožka potrebuje hydratáciu už v sprche. Po kvalitnom peelingu nezabudnite na hydratačný sprchový gél.

Nezabúdajte na ochranu pred slnkom

Pobyt na slnku pár minút denne (30 min) je pre organizmus veľmi prospešný. Slnečné žiarenie je najlepší zdroj vitamínu D3 a jeho vyvážené množstvo znižuje riziko rednutia kostí, zvyšuje odolnosť imunitného systému, zabezpečuje správne fungovanie mnohých orgánov Nadmerné opaľovanie však spôsobuje rýchlejšie starnutie kože, rozširovanie žiliek … Nezabúdajte preto vždy ochrániť pokožku kvalitnou opaľovacou kozmetikou, ktorá chráni pokožku pred UVA/UVB žiarením.

Rýchle triky pre krásnu pleť v lete

  • používajte ľahké hydratačné krémy
  • majte vždy poruke opaľovací krém. Na trhu je veľa „kabelkových balení“, ktoré vás ochránia pred nechceným a boľavým spálením
  • potrebujete rýchlo osviežiť pleť? Sprej s termálnou, minerálnou, kohútikovou, uhorkovou vodou je to pravé
  • nezabúdajte na dostatočnú hydratáciu zvnútra, dodržiavajte dostatočný pitný režim a vaša pleť bude ako nová
  • v lete doprajte svojej pleti zázračný vitamín C a antioxidanty. Zvnútra aj zvonku. Do svojho letného jedálnička by ste mali zaradiť ovocie pre krásnu pleť – jahody, kiwi, papája, čučoriedky
  • spriateľte sa s klobúkom. Počas leta vám dodá nielen skvelý look, ale ochráni pokožku hlavy aj vlasy pred nadmerným vysušením

Blog