Brezová voda – zázrak z prírody pre vaše vlasy

31. 03. 2020, Dixi

Vedeli ste o tom, že brezy v sebe ukrývajú priam zázračný elixír pre vlasy? Práve v tomto počiatočnom období jari, keď sú dni teplé, noci studené, začínajú brezy ožívať a v „žilách“ im koluje miazga plná vitamínov a živín. A práve tá je kľúčom k zdravým a dlhým vlasom.

Čo je to brezová voda?

Keď sa hovorí o brezovej vode, ľudia si často predstavia nejaký výluh či extrakt z týchto stromov. Je to však omyl. Brezová voda predstavuje miazgu, ktorá preteká každou brezou. Najviac živín a vitamínov má práve na začiatku jari tesne pred tým, ako sa začnú objavovať zelené púčiky.

brezová voda

Brezová voda sa získava na začiatku jari priamo z kmeňa brezy. Pri odbere treba dbať na množstvo, aby sme breze neublížili.

Samotná breza túto miazgu získava z obyčajnej vody. Tú nasaje zo zeme, prefiltruje ju cez svoje korene, zbaví ju toxínov a nakoniec pridá živiny, vitamíny a antioxidanty, aby dokázala vyživovať svoje budúce listy.

Ako sa brezová voda získava?

Obdobie zberu tohto brezového elixíru je časovo obmedzené. Musí sa to stihnúť ešte pred tým, ako na breze vyrašia nové zelené púčiky. Možnosť získať brezovú vodu trvá asi dva týždne a presný čas zberu sa odvíja aj od toho, aká bola predchádzajúca zima či dokonca od nadmorskej výšky.

Získavanie brezovej vody je proces, ktorý by mal vždy robiť iba odborník, ktorý vie, ako a koľko zo stromu môže vziať, aby breze neublížil. Odporúčané množstvo je maximálne 0,5 litra z jedného stromu.

Čo všetko obsahuje brezová voda?

100% brezová šťava je skutočným pokladom, o ktorom vedeli aj generácie pred nami. Naše staré mamy si brezovú vodu dávali na vlasy, ale rovnako tak ju aj pili, pretože pre telo bola brezová šťava hotový životabudič po dlhej zime.

Brezová voda obsahuje veľa sacharidov, trieslovín, vitamín C, železo, meď, horčík a ďalšie prospešné látky. Niet divu, že na tento elixír nedali dopustiť.

Brezová voda a vlasy

A ako teda pôsobí brezová šťava na vlasy? Asi každá žena túži po dlhých, krásnych a zdravých vlasoch. Ak ste už aj vy vyskúšali mnohé šampóny, masky či iné “zázračné” výrobky a stále nič, stavte na brezu. Práve v prírode sa nachádza nespočetné množstvo látok, ktoré dokážu vlasom pomôcť, akurát na túto skutočnosť zabúdame.

brezová voda na vlasy

Brezová voda pôsobí na vlasy ako elixír mladosti.

Vlasové vody alebo šampón s brezovou vodou podporia zdravý rast vlasov a dodajú im silu, lesk a výživu, ktorú denno-denne potrebujú.

autor: Dixi

 

Blog