Dajte voľnosť svojim kučerám! Objavte curly girl metódu

27. 12. 2020, Dixi

Patríte aj vy do skupiny žien, ktoré bojujú s večne sa vlnitými či kučeravými vlasmi? Žehlíte, zväzujete ich do vrkočov či copov a stále neviete čo s nimi? Skúste curly girl metódu – rituál, s ktorým ozdravíte svoje vlasy a naučíte sa starať o svoje kučery.

Čo je to curly girl metóda?

Curly girl metóda sa pomaly dostáva do popredia aj na Slovensku. Ide o špeciálnu metódu umývania vlasov, ktoré nie sú prirodzene rovné, ale majú tendenciu vlniť sa. Základom umývania je vylúčenie takých produktov, ktoré obsahujú silikóny, sulfáty či alkohol. Ide o metódu, ktorá prirodzene podporuje vlnité či kučeravé vlasy, ozdravuje ich a podporuje ich rast.

Ako začať?

Možno už aj vy vidíte, že každodenné žehlenie či fénovanie vlnitých vlasov poškodzuje ich štruktúru a vzhľad. Ak vaše vlasy jednoducho nechcú ostať rovné a vždy sa vrátia do svojho pôvodného vlnitého tvaru, je pre vás curly girl metóda ako stvorená. Na začiatku sa však treba zorientovať v pravidlách tejto starostlivosti:

  1. Prvý krokom je posledné umytie vlasov šampónom – final wash. Ide o veľmi dôležitý krok. Na toto umytie potrebuje šampón, ktorý obsahuje klasické čistiace látky ako SLS ale neobsahuje žiadne silikóny.
  2. Po dôkladnom opláchnutí si zvoľte vhodný CG kondicionér po celej dĺžke vlasov. V tomto kroku môžete vlasy jemne prečesať prstami alebo hrebeňom so širokými zúbkami. Následne vlasy dôkladne opláchnite.
  3. Vlasy následne zbavte prebytočnej vody. Zabudnite však na stáčanie uterákom. Vodu z vlasov sa pri curly girl metóde zbavujeme iba jemným vytláčaním, od končekov ku korienkom. Froté uterák vymeňte za bavlnené tričko, ktoré je k vlasom šetrnejšie a pomôže vytvarovať krajšie kučery.
  4. Vlasy nechajte uschnúť buď prirodzene alebo použite fén s difúzerom.
  5. Na rad prichádza stylingový produkt, ktorý dodá vlasom tvar a výživu. Využiť môžete gély či tužidlá. Dôležité je vedieť, čo vaše vlasy potrebujú a ktorý stylingový produkt je pre ne najvhodnejší. Tu milé dámy, musíte iba skúšať.

Náš tip: Umývanie vlasov ako aj sušenie pri curly girl metóde robte v predklone. Vlasy tak získajú krásny objem.

curly girl metóda sušenie vlasov

Svoje kučery sa nemusíte snažiť nasilu skrotiť. Doprajte im radšej voľnosť.

Pri následnom druhom umývaní vlasov už vynechajte prvý krok – šampón a nahraďte ho kondicionérom. Ten v prvom kroku nanášajte ku korienkom a masírujte aspoň 3 – 5 minút, aby ste ich zbavili nečistôt. V druhom kroku ho nanášajte po celej dĺžke vlasov…

Nemusíte sa báť umývať vlasy kondicionérom, pre vlnité či kučeravé vlasy je to veľmi vhodné. Musíte však chytiť ten správny cvik a táto starostlivosť o vlasy si vyžaduje trpezlivosť a čas. Výsledkom však budú krásne kučery a vyživené vlasy.

Kde sa o metóde dozviete viac?

Ak ste si nie istá v istých krokoch, skúste sa inšpirovať v rôznych slovenských facebookových skupinách, ktoré sa venujú práve curly girl metóde:

SVK Curly Girl (Co-wash) Starostlivost o kucerave a vlnite vlasy
SK Curly girl metóda (starostlivosť o kučeravé a vlnité vlasy)

Práve v nich môžete nájsť mnohé triky, rady a inšpirácie, ako si osvojiť curly girl metódu.

autor: DiXi

Blog