MICELY | Dixi

MICELY

07. 04. 2022, Dixi

MICELY dokonale odstránia nečistoty. Tieto molekuly priťahujú zvyšky make – upu a iné nečistoty, vtiahnu ich dovnútra a uzatvoria, bez toho, aby došlo k narušeniu kožnej bariéry. Vaša pokožka tak ostane krásne jemná a čistá.

Tenzidy alebo povrchovo aktívne látky tvoria jednu z najvýznamnejších skupín kozmetických látok. Hromadia sa na medzifázovom rozhraní a znižujú medzipovrchové napätie. Micela je zhluk molekúl tenzidu dispergovaný v kvapaline. Tenzidy sú tvorené zhlukmi molekúl, ktoré majú amfifilný charakter, to znamená, že obsahujú hydrofilnú i hydrofóbnu časť.

Micely sú molekuly tenzidov vo vodnom roztoku. Micely majú guľatý tvar, zvonku sú hydrofilné- priťahujú vodu, preto sú vo vode aj rozpustné. Majú dve časti, hydrofilnú a hydrofóbnu. Vo vnútri sú hydrofóbne- odpudzujú vodu a priťahujú oleje a mastné látky. Make-up a nečistoty sú olejového charakteru, micely ich vtiahnu dovnútra a uzatvoria. Preto micelárna voda funguje ako magnet na nečistoty. V jednom kroku dokáže odstrániť všetky nečistoty, make-up (aj vodeodolný), bez podráždenia pokožky.

 

Blog