Tipy na správnu starostlivosť o vlasy v lete.

Starostlivosť o vlasy v lete. 7 tipov ako na to

09. 08. 2022, Dixi

Rozlúčte sa so zničenými vlasmi. Naučíme vás ako si nastaviť správnu starostlivosť o vlasy v lete, ktoré sú vystavené slnku, vode a iným vonkajším vplyvom.  

1. Zakrývať

Buďte štýlová a zároveň chráňte svoje vlasy a pokožku hlavy pred slnečným žiarením. Elegantný klobúk či šatka okrem slnečnej ochrany zabezpečí, že nedôjde k nadmernému vysušovaniu pokožky hlavy a vlasov. Ak príde vietor, vlasy sa nezamotajú a aby neelektrizovali, použite antistatickú vlasovú hmlu.

Pozerajte vpred krásnym vlasom so správnou starostlivosťou o vlasy v lete.

2. Starostlivosť a výživa aj počas dňa

Ideálnym pomocníkom na starostlivosť o vlasy v lete  je bezoplachový kondicionér. Nastriekajte si tento zázrak na vlasy pred tým ako vyjdete von . Vlasy budú vyživované počas celého dňa. Vďaka praktickému baleniu ho môžete mať stále po ruke a nastriekať podľa potreby. Doprajte im zvláčnenie a výživu po celý deň. 

 

3. Bazénový lifehack

Kúpanie v bazénoch nadopovaných chlórom oberá vlasy o vlkhosť, lesk a silu. Prirodzenú ochranu vlasov zabezpečuje kožný maz nazývaný sébum. Chlór sa viaže na sébum a tak ľahko búra túto ochrannú bariéru.

Riešenie:

Pred vstupom do bazéna namočte vlasy do studenej nechlórovanej vody.  Vlas dokáže absorbovať iba určité množstvo vody a preto už nebude mať toľko miesta pre chlór. Keď vyjdete z bazéna tak ich poriadne opláchnite.

 

4. Vymeňte šampón a nezabúdajte na kondicionér

Starostlivosť o vlasy v lete si vyžaduje aj viac výživy ako obvykle. V lete si vyberajte šampóny, ktoré namáhané vlasy udržiava v kondícii, dodávajú potrebnú hydratáciu a zregenerujú ich. Namáhaným vlasom doprajte zvýšenú starostlivosť vo forme kondicionéru, ktorý dodá vlasom potrebnú výživu. 

 

5. Hĺbková regenerácia

Na dovolenke zväčša regenerujete svoje telo a myseľ od bežného pracovného kolotoča. Avšak po dovolenke príde rad na regeneráciu vlasov. Aspoň raz týždenne im preto doprajte regeneračnú vlasovú masku.

Dixi Regeneračná vlasová maska s monoi olejom špeciálne vyvinutá pre regeneráciu suchých a poškodených vlasov.

DiXi regeneračná maska s monoi olejom špeciálne vyvinutá pre regeneráciu suchých a poškodených vlasov.

 

6. Menej umývajte

Časté umývanie zbavuje pokožku hlavy prirodzenú ochranu a hydratáciu. Umývajte vlasy šetrne alebo siahnite po suchom šampóne, ktorý vlasy prečistí a dodá stratený objem.

 

7. Be natural

V letných mesiacoch sa pokožka hlavy potí viac než obvykle a vlasy sú vystavené extrémnym vonkajším vplyvom (slnko, piesok, slaná voda, chlórovaná voda…), preto by sme občas mohli vzdať žehličky na vlasy a fénu.

Nechajte vlasy prirodzene preschnúť a namiesto vyhladeného looku choďte nadivoko. Kúsok divožienky s chaotickým účesom s vôňou pivoniek nikomu neuškodí.

 

Aké jednoduché!

Blog