Kozmetika na mastnú pleť

Trápi vás lesklá mastná pleť a rozšírené póry? Starostlivosť o tento typ pleti si vyžaduje kvalitné prípravky. Za nadmerné mastenie pokožky môžu príliš aktívne mazové žľazy, ktoré produkujú nadmerné množstvo kožného tuku na povrchu pleti.

Tvorbu mazu môžete dostať pod kontrolu vďaka pleťovej vode  alebo pleťovému mlieku s obsahom austrálskeho čajovníka, ktorý svojimi antibakteriálnymi účinkami priaznivo pôsobí na problematickú pleť a reguluje tvorbu mazu. Výťažok z hamamelu virgínskeho zase mastnú pleť upokojí a rozšírené póry stiahne.

Mastnej pleti sa zbavíte pomocou

Mohlo by vás zaujímať

Ako správne vyčistiť pleť

Na zdravú, krásnu a rozžiarenú pokožku iba drahé krémy a séra nestačia. Rovnako dôležité je aj každodenné dôkladné odlíčenie a z času na čas aj hĺbkové čistenie. Aktívne látky obsiahnuté v kozmetike totiž dokážu preniknúť len do dokonale čistých a otvorených pórov.

Jarná očista pleti

Po zime si pleť zaslúži zvýšenú pozornosť a regeneráciu. Doprajte jej kvalitnú výživu v podobe pleťových krémov a nezabudnite ani na dôkladné čistenie, nielen pleťovými vodami ale aj pravidelnými peelingmi. Len vyčistená pleť dokáže vstrebať prospešné látky obsiahnuté v krémoch a maskách.

Blog