Bez potu to nejde

Vďaka potu zažijeme tie najsilnejšie emócie a vytvoríme tie najkrajšie veci. 

Vďaka potu nezhoríme

Toto odparovanie „vody“ odvádza teplo z nášho tela, vďaka čomu sa neprehreje. Bez tejto klimatickej jednotky nášho tela by telesná teplota neustále stúpala, predovšetkým keď vonku vládne horúce leto. Bez potenia by sme sa dostali do tepelného šoku a kolapsu. Telesná teplota nad 42 stupňov už môže byť smrteľná.

Vďaka potu sa neotravíme

Okrem termoregulácie pot odvádza a čistí naše telo. Pot pochádza z intersticiálnej tekutiny, ktorá dodáva bunkám živiny a odstraňuje z nich škodlivé látky. Pot obsahuje 98 až 99%  vody, zvyšok sú draslík, sodík, vápnik, horčík, chlór, aminokyseliny, močovina, kyselina mliečna, vitamíny. 

Vďaka potu vieme, že cítime

Emocionálny pot je trochu iný. "Neslúži teplotnej regulačnej funkcii, ale skôr v boji proti blížiacej sa výzve," vysvetľuje Adam Friedman, MD, FAAD, docent dermatológie na Lekárskej a zdravotníckej fakulte Univerzity Georgea Washingtona.  Po strese telo potešia upokojujúce sprchové gély.

Vďaka potu vieme, že žijeme

Počas zvýšenej fyzickej aktivity telo dokáže vyprodukovať až 10 l potu, teda 10krát viac ako v pokojovom móde, potenie telo schladzuje. Kontrastným sprchovaním horúcou a studenou vodou predídete DOMS (oneskorenému nástupu svalovej bolesti). Rekonvalescencii pomôže aj chladivý sprchový gél.

Doprajte si miesto pre nové výzvy a zážitky, pre viac lásky a dobra

Pot nie je hanba, ale dôkaz toho, že žijeme, tvoríme, cítime. Doprajte si každý deň osvieženie, pocit čistoty a miesto pre nové emócie a zážitky vďaka DiXi sprchových gélom. Sú vhodné po práci, športe aj strese. Podľa potreby povzbudia alebo ukľudnia, vždy hydratujú a vyživujú.
BEZ POTU TO NEJDE

BEZ SPRCHY TO NEJDE

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél Mliečne proteíny

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél Pomaranč a grep

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél Pivónia a kosatec

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél s olejom Šípka a brusnica

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél s olejom Granátové jablko

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél s olejom Tmavé hrozno

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél DiXi MAN Ice box 3in1

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél DiXi MAN Power mix 4in1

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél DiXi MAN Deluxe 3in1

BEZ POTU TO NEJDE

Sprchový gél DiXi MAN Active relax 3in1

 

Poďte sa zapotiť s nami!