DiXi Poradňa

 

ODPOVEDE

budeme zverejňovať anonymne priamo tu v poradni, aby sme sa spoločne delili o informácie. Poradňu nájdete aj na našich sociálnych sieťach - instagram a facebook. Odpoveď vám zašleme aj na email. 

Vymývajú vaše šampóny farbu?

Farba sa bude vymývať viac alebo menej vždy. Najviac to ovplyvňuje kvalita použitej farby. Vymývanie farby sa dá do určitej miery zmierniť pravidelným používaním kondicionérov a masiek na vlasy, ktoré pomáhajú farbu fixovať na vlase. Samotný šampón má menší vplyv, ale ponúkame aj šampón, ktorý obsahuje zložky „chrániace“ farbu vo vlasoch, DiXi COLOR

Cez tehotenstvo mi začali strašne vypadávať vlasy, môžem používať vaše ampulky?

Áno, ampulky môžete používať aj počas tehotenstva. 

Na ampulkách nie je uvedená exspirácia, len dátum výroby.

Vlasové ampulky a produkty s obsahom alkoholu nad 20%, a určené po rozbalení na jedno použitie, majú do rozbalenia ampulky neobmedzenú dobu spotreby.

Privítal by som možnosť čapovania vašich produktov.

Naše produkty sú k zakúpeniu v týchto bezobalových obchodoch

Mydlinka – Fresh Market Bratislava http://mydlinkaekodrogeria.sk/

Milli Pezinok https://milli.sk/

Petržka bez obalu – Petržalka https://petrzkabezodpadu.sk/

OC Klinec – Námestovo

Rozvoz Drogérie – Pečovská Nová Ves https://liate.sk/

 

Okrem toho chystáme viacero projektov pre zníženie objemu použitého plastu. Obaly si vyrábame sami a necestujú cez pol sveta, čomu sa tiež tešíme.

Všechna vámi vyráběná vlasová tonika v ampulích mohou používat ženy i muži, přestože např. u vlasového tonika kofeinového je uvedeno "pro muže"?

Áno, všetky toniká môžu používať ženy aj muži.

Prečo obsahuje kozmetika glycerín?

Glycerín sa vyrába ako vedľajší produkt chemickej premeny, napríklad štiepením rastlinných alebo živočíšnych tukov. Je veľmi dobre tolerovaný. V kozmetike glycerín chráni a regeneruje vlastnú bariérovú funkciu pokožky a účinne zvyšuje jej elasticitu . Má tiež upokojujúci účinok. 

Ktoré z vašich produktov (alebo ich mix) sú najvhodnejšie na suché kučeravejúce sa vlasy?

Z našich výrobkov odporúčam sadu Dixi REGENER (šampón, kondicionér, maska) alebo šampón a kondicionér Dixi žĺtkovo-pšeničný. 

Testujete na zvieratách?

Zákaz testovania kozmetiky na zvieratách platí v rámci Európskej Únie už od roku 2009. Napriek tomu často dostávame otázku: „Je vaša kozmetika testovaná na zvieratách?“ Na pulty obchodov v EU sa oficiálnou cestou už nedostanú výrobky testované na zvieratách. Aj my v DiXi dbáme na to, aby suroviny a ingrediencie, ktoré používame, boli len od overených dodávateľov, ktorí netestujú na zvieratách.  

Aký je rozdiel medzi vlasovou vodou a vlasovým tonikom?

Tonikum je koncentrovanejšie a silnejšie, obsahuje vyšší podiel účinných látok a je vhodné na intenzívnu kúru /aplikácia podľa obalu/. Vlasová voda je vhodná na priebežné a dlhodobé používanie kedykoľvek po umytí vlasov. 

Od koľkých rokov je vhodný kofeínový šampón?

Kofeínový šampón je prezentovaný ako šampón pre mužov. Z hľadiska legislatívy je to výrobok, ktorý nie je určený pre deti do 3 rokov. 

Milujem žihľavový, ale ak ho však používam dlhodobo, mám pocit, že to moje blond vlasy veľmi vysušuje.

Nie každý šampón je vhodný na všetky typy vlasu. Preto máme v ponuke mnoho druhov šampónu. Na suchšie vlasy odporúčame napríklad DiXi Regener, DiXi Herbal alebo DiXi Žĺtkovo-pšeničný šampón. A nezabúdajte na kondicionér a masku.

Mám problém s rozsiahlym vypadávaním vlasov. Mam 36 rokov, muž...

"...Chcel by som sa spýtať ci šampóny so zložkou kofeínu môžu podporiť rast vlasov. Respektíve viete mi poradiť prosím, čo môžem urobiť, aby sa môj stav aspoň trošku zlepšil?"
Vypadávanie vlasov u mužov aj v nižšom veku nie je nič ojedinelé. Väčšinou je to dedičné, ale môže to byť spôsobené nejakou chorobou. Môžeme vám z našich výrobkov odporučiť – šampón kofeínový a kofeínové tonikum, tonikum Arvit. Ale odporúčame aj návštevu lekára. Existujú špeciálne vyšetrenia, ktoré môžu odhaliť príčinu tohto problému. 

Ktorý šampón na vlasy - prípadne dva - najlepšie podporuje rast nových vlasov?

Pre obmedzenie vypadávania existujúcich vlasov a zachovanie hustoty vlasov odporúčame lopúchový a brezový šampón. Odporúčame kombinovať s vlasovým tonikom DiXi Arvit a samozrejme dbať na vyváženú stravu, ktorá je pre kvalitu vlasov dôležitá. 

Aká je to micelárna pleťová voda?

Takáto pleťová voda obsahuje micely - sú to molekuly, ktoré priťahujú zvyšky make – upu a iné nečistoty, vtiahnu ich dovnútra a uzatvoria, bez toho, aby došlo k narušeniu kožnej bariéry. Dokáže takto odstrániť jemne aj vodeodolný make-up.

Môžem používať žihľavovú bezoplachovú kúru každý deň alebo len, keď si umývam vlasy? 

Môžete ju používať každý deň.

Nemá sa vaječný žĺtok jesť namiesto toho, aby sa dával do šampónov?

Vaječný žĺtok obsahuje účinný komplex mnohých vitamínov a 13 druhov minerálov. Táto vzácna zmes zabezpečí to, že vlasy sú krásne, lesklé, vyhladené a vďaka lecitínu hydratované a jemné. Posilňuje aj vlasové folikuly a tak podporuje zdravý rast vlasov.

Ale áno,  pravidelná konzumácia vajec vďaka ich zloženiu, je tiež prospešná pre zdravie vlasov, ale aj pre celkové zdravie tela.

Prečo nemáte lepšiu distribúciu? Mnoho vašich produktov nie je v obchodoch.

Verte, že našou snahou je dostať sa čo najbližšie k zákazníkovi, no rozhodnutie o predaji našich výrobkov je na obchodných sieťach a reťazcoch.

Dobrý deň, nehrozí, že by ste na slovenskom trhu skončili ako firma, pretože my máme vaše výrobky veľmi radi.

Kým budeme mať zákazníkov, ktorí budú nakupovať naše výrobky a mať ich radi, určite na slovenskom trhu neskončíme. Práca pre vás nás napĺňa. Ak sa niekde naše výrobky z pultov strácajú, pýtajte sa na nich a práve to nám môže najviac pomôcť. Zatiaľ je našťastie zákazníkov dosť, trochu ťažšie je produkty k nim dostať.

Ďakujeme za podporu.

Je Dixi Intima umývacia emulzia vhodná aj pre pánov?

Určite áno.